Adixen - Alcatel Türkiye Temsilciliği
ARB Elektrik Ltd. Şti. 0212 272 62 82 arbvac@gmail.com
ADIXEN HELYUM KAÇAK DEDEKTÖRLERİ
SENSISTOR HİDROJEN KAÇAK DEDEKTÖRLERİ
ALCATEL PASCAL SERİSİ YAĞLI VAKUM POMPALARI
ADIXEN VAKUM POMPA YAĞLARI
ADIXEN TURBO MOLEKÜLER VAKUM POMPALARI
ADIXEN ROTORLU(KELEBEK, ROOT) POMPALAR
ADIXEN KURU TİP VAKUM POMPALARI
ADIXEN VAKUM BAĞLANTI ELEMANLARI
ADIXEN VAKUM BAĞLANTI ELEMANLARI
REO INDUSTRIE VAKUM CHAMBER SİSTEMLERİ
PFEIFFER VAKUM ÖLÇÜM ALETLERİ
ADIXEN TURBO MOLEKÜLER VAKUM POMPALARI

 

ATH Serisi Turbo Moleküler Pompalar

 ATH 31 - ATH 200 - ATH 300

ATH Serisi Turbo Moleküler Pompalar 30lt/sn'den 300lt/sn'ye kadar pompalama hızları sunar. Bu pompaların kullanılabilmesi için boşluk yapacakları ortamın basıncının yaklaşık 1mbar seviyesinde olması ve bir ön pompa kullanılması gerekmektedir. Uygun şartlar altında bu pompalar 5.E(-10)mbar'lık vakum sağlarlar. Tüm ATH Serisi pompalar su soğutmalı veya hava soğutmalı olarak tercih edilebilirler. Hafif veya korozif gazların vakum yapılması gerekiyorsa ATH serisi pompaların bu tarz uygulamalar için de uygun tipleri bulunmaktadır. 

 

 

ATH Serisi pompalar likit yağlayıcı kullanmadıklarından eğer ön emiş pompası olarak çok rotorlu (ACP) veya membran tipi bir pompa tercih edilirse hassas uygulamalarınız için hidrokarbon molekülü veya parçacık içermeyen temiz vakum sağlarlar.

ATH serisi pompaların kullanılabilmesi için uygun kontol ünitesinin de bulunması gerekir. ATH 31 Serisi için ACT 201H, ATH 200 Serisi için ACT 202TH, ATH 300 Serisi için ise ACT 600TH kontrol ünitelerinin sistemde bulunması gerekmektedir.

   Bu kontrol üniteleri ile:

 • Pompanın dönüş hızı,
 • Pompanın anlık elektrik tüketimi,
 • Pompa ve kontrol ünitesinin sıcaklık kontolü,
 • Toplam çalışma zamanı,
 • Hata tanımlamaları görüntülenebilir.

 Ayrıca:

 • Pompanın dönüş hızı,
 • Soğutma parametreleri,
 • Otomatik başlatma,
 • Başlama erteleme, 
 • Sistemin bakım süreci ile ilgili özelliklerin de kontrol edilmesi sağlanabilir.
   

Uygulama Alanları : Kütle Spektrometrelerinde, Kaçak Dedektörlerinde, Elektron Mikroskoplarında, Araştırma Geliştirme Uygulamalarında, Düşük Giriş Basıncı İstenen Genel Uygulamalarda, Metal Depozisyon Sistemlerinde etkinlikle kullanılabilir.

ATH Serisi Hibrit Turbo Moleküler Pompalar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

 

 ATH-M Serisi Turbo Moleküler Pompalar

ATH 400 M - ATH 1300 M - ATH 1600 M - ATH 2300 M

Bu pompaların pompalama hızları oldukça yüksek olup 400lt/sn'den 2100lt/sn'ye kadar ulaşır. Standart ATH serisinden farklı olarak bu pompalar manyetik özellikte çalışmakta olup vakum yapılan ortam ile dış ortam birbirinden tamamen ayrıdır. Böylece çok daha temiz bir vakum sağlanırken korozif gazlara karşıda koruma sağlanmış olur.

ATH-M Serisi vakum pompaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 MDP 5011 Serisi Pompa

Bu pompalar turbo moleküler pompalarla root(kelebek rotorlu) pompaları arasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanmışlardır. Hafif ve kompakt yapısıyla temiz vakum istenen uygulamaya uyum sağlar. Korozif ortamlara uygun CP tipi ve normal şartlar altında çalışan standart tipi vardır. MDP pompalar 10mbar seviyesinden 1.E(-6)mbar seviyelerine kadar vakum yapabilirler. MDP serisi pompaların pompalama hızları 7,5lt/sn'dir. 20mbar'ın altında vakum yapabilen döner pervaneli pompalarla veya membranlı pompalarla birlikte kullanılırlar. ACT 100 gibi bir kontrol ediciyle kontrol edilirler. Dakikada 27000 devir ile çalışır.

 

Kullanım Yerleri : Düşük hacimlerde hızlı vakum istenildiğinde, turbo moleküler pompalara destek pompası olarak, Helyum Kaçak Dedektörlerinde, freeze drying yöntemi kullanıldığında, metal analiz spektrometre cihazlarında sıklıkla kullanılır.

MDP serisi vakum pompaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

MDP 5011 Moleküler Sürükleme Pompası stoklarımızda vardır. Lütfen fiyat teklifi istemek için tıklayınız.

 

 

 

Kompakt Yağsız Pompalama Sistemleri

 Drytel 1025

Tüm dünyada 4000 adetin üzerinde kullanılmakta olan Drytel 1025 serisi tek bir düğmeye basarak atmosfer basıncından 1.E(-8)mbar'lık vakum seviyelerine ulaşır. Drytel serisi vakum sistemi kompakt boyutları ve hafif yapısıyla ihtiyaç duyulan her yere kolayca taşınabilir. Ayrıca pek çok adaptasyona uygun yapısıyla gereksinimlerinize göre her şekilde kombinasyon oluşturabilirsiniz. Yağlayıcı gerektirmeyen pompalarıyla hidrokarbon molekülü veya parçacık içermeyen vakum üretir ve hassas uygulamalarınıza tam uyum sağlar. 1.E(-8)mbar'lık basınç üretmenin en ucuz yolu Drytel serisidir.

 

 

Uygulama Alanları : Kütle Spektrometrelerinde, Turbo Moleküler Pompalara destek olarak, Yüzey Analizlerinde, Ar-Ge Laboratuvarlarında, Kalibrasyon Sistemlerinde, Yarı İletken Sanayinde, Gaz Hatları, İlaç ve Kimya Sanayinde, İyon Pompa Sistemlerinde kullanılır.  

 

Drytel 1025 Serisi vakum pompaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.


  
ANA SAYFAÜRÜNLERGENEL BİLGİTEMSİLCİLİKLERREFERANSLARIMIZİLETİŞİM